Co warto czytać?

Czytanie książek jest nie tylko sposobem na poszerzenie wiedzy, ale także okazją do zrelaksowania się i samorozwoju. Chociaż każdy z nas ma swoje indywidualne potrzeby i oczekiwania, jeśli chodzi o rodzaj książek, to są takie pozycje, które naprawdę warto przeczytać.

Jakie książki warto przeczytać?
1. Dla fanów dobrego kryminału poleca się Erin Kelly „Broadchurch”. Jest to pozycja niezwykle wciągająca. Książka ta postała w oparciu o serial o tym samym tytule, a fabuła dotyczy morderstwa młodego chłopca, które wywołuje zamęt wśród mieszańców miejskiej społeczności. W celu rozwikłania zagadki dwójka policjantów wyrusza stawić czoła zagrożeniu.

2. Godną polecenia pozycją jest także „Dlatego mnie kochasz” autorstwa Magdaleny Kołosowskiej. Bohaterką jest Agata, która wyszła za poznanego już w liceum Marcina. Nieukończone studia oraz dwójka dzieci, a do tego zależność od męża sprawia, że stała się mu podległa. Dodatkowo perfekcyjny dotąd mąż zaczyna stosować wobec Agaty przemoc. Po poznaniu nowego sąsiada sprawy się komplikują jeszcze bardziej.

3. W książce „Cząstka ciebie” Elli Harper stykamy się z małżeństwem, które po wielu latach prób w końcu mogą liczyć na potomstwo, jednakże sielanka nie trwa długo, gdyż w piątą rocznicę ich ślubu mąż Lucy ulega groźnemu wypadkowi i wpada w śpiączkę. Najbliżsi starają się jak mogą pomóc żonie Luke’a, jednakże los ponownie płata małżeństwu figla. Wszytko zmienia się, gdy w szpitalu odwiedza nieprzytomnego Luke’a jego koleżanka z pracy Stella.

4. Dla panów polecaną pozycją jest „Portret Doriana Greya” napisana przez Oscara Wilde’a. Przedstawiony w tej powieści bohater posiada dwoistą moralność, jest rozdarty między Dobrem a Złem. Decyduje się na wstąpienie na drogę występku, kierując się indywidualizmem oraz pogardą dla cierpienia i poświęcenia.

5. Z kolei w „Prywatne Piekło” Russell ‘a Banks ‘a czytelnik poznaje losy Wade’a Whitehouse’a, który mieszka i pracuje przy wierceniu studni głębinowych. Dawniej był szczęśliwym mężem i ojcem, a teraz zmuszony jest do rozprawienia się ze swoją przeszłością, odzyskania córki oraz zapewnienia lepszej przyszłości sobie i nowej dziewczynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *